KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA!

Szanowni Rodzice !
W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem wychowawcy niezwłocznie przeprowadzą pogadanki z dziećmi o podstawowych zasadach higieny i ich przestrzeganiu.
Przesyłam podstawowe rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa:
- porozmawiaj z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania
- nie posyłamy przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola
- jeżeli dziecko/rodzic nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw
- jeżeli dziecko/rodzic wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego
- sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel.800 190 590 (czynna całodobowo).

Sławomira Polcyn