Ogłaszamy kolejną akcję "KUP PAN SZCZOTKĘ"

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Kup Pan szczotkę!”

dla Fundacji Redemtoris Missio z Poznania. W okresie od 25 listopada 2019r. do 13 stycznia 2019 roku przeprowadzamy zbiórkę szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki.

Prośba od Fundacji, żeby pasty do zębów były wyjęte z opakowań- oszczędzają w ten sposób wolną przestrzeń do transportu.

W jednej z afrykańskich szkół już od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!!!