Zbiórka charytatywna "OPATRUNEK NA RATUNEK"

UWAGA!!!

Opatrunek na ratunek- zbiórka charytatywna

Społeczność przedszkolna postanowiła po raz kolejny pomóc polskim misjonarzom i przyłączyć się do Akcji Fundacji Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek".

W naszym przedszkolu akcja będzie trwała do dnia 29 października 2021r.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.

Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

Środki odkażające:

Drobny sprzęt i urządzenia medyczne:

Opatrunki wrzucamy do kartonu na korytarzu przedszkola.

Następnie cały asortyment będzie przekazany do fundacji Redemptoris Missio i wysłany do Afryki.

Zachęcam wszystkich do zbiórki opatrunków.

Spraw, aby życie dzieci w afrykańskim buszu nie było bolesne, a zabawy sprawiały wiele radości.

Magda Gorzaniak