Akcja charytatywna pt. Podaj mydło

,,PODAJ MYDŁO’’

Po raz kolejny Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku włącza się do akcji zbiórki mydła dla Afryki. Nie tylko wojny, ale i higiena w tym kraju to duży problem.
Wielu z nich można uniknąć, jeśli dba się o higienę, stąd akcja poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która organizuje zbiórkę kostek mydła.
Niestety, w krajach afrykańskich wiedza na temat związków między higieną a zdrowiem jest niewielka. Wolontariuszom fundacji Redemtoris Missio pomagającym polskim misjonarzom zdarza się uczyć mycia rąk nawet dorosłe osoby.
Powodem braku higieny jest nie tylko brak wiedzy, ale też niełatwa dostępność środków czystości. Stąd w poznańskiej fundacji narodził się pomysł akcji pod hasłem „Podaj mydło!”
Zachęcamy do wsparcia zbiórki. Wystarczy zakupić i przynieść zwykłą kostkę mydła. Zainteresowanych pomocą prosimy o oddanie mydeł do pojemnika przy wejściu do przedszkola.

misjonarzom zdarza się uczyć mycia rąk nawet dorosłe osoby.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki.

Wystarczy zakupić i przynieść zwykłą kostkę mydła. Zainteresowanych pomocą prosimy o oddanie mydeł do pojemnika przy wejściu do przedszkola.

Akcja będzie trwała od 7.02.2022r. do 27.02.2022r.

Dziękujemy z całego serca za przyłączenie się w tą akcje!!!

Magda Gorzaniak