zwiększ czcionkę zmień kontrast

Orzeł Biały - Godło Polski logotyp BIP

Międzynarodowy certyfikat „Zielona Flaga” dla Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku

„Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy,  a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Program polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz podnoszenia świadomości ekologicznej.  W Polsce certyfikat  przyznaje Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju w skład której wchodzą przedstawicieleMinisterstwa  Środowiska, Ministerstwo Edukacji, NFOŚiGW,  Toyoty Motor Poland, Cadbury, Banku HSBC, Grupy Maspex Wadowice, Uniwersytetu Warszawskiego i, Federacji Inicjatyw Oświatowych, Fundacji Bellona, Fundacji GAP PolskaFundacji Ekologiczna Zielona Akcja, Funduszu Partnerstwa, Portalu Zielona Lekcja, Goc, Fundacji Partnerstwa dla Środowiska.

By uzyskać certyfikat Przedszkole realizowało szereg działań proekologicznych. Opracowane zostały programy edukacyjne, których treści realizowane były z przedszkolakami przez cały rok. Ostatnim krokiem do uzyskania certyfikatu było wypełnienie aplikacji i przesłanie jej wraz z dokumentacją. Nasze działania uzyskały aprobatę Kapituły Programu Szkoły dla Ekorozwoju.  

Certyfikaty są przyznawane szkołom, przedszkolom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych.
Cieszymy się niezmiernie z tego wyróżnienia. Dołączyliśmy do grona wyjątkowych placówek oświatowych, dla których ekologia nie kończy się na teorii. 

Koordynatorzy

Ewa Giełda  i Magda Gorzaniak