Program optymistyczne przedszkole

Autorstwa Mirelli nawrot i Irena Dzierzgowska Powyższe programy są zgodne z nową Podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Korzystamy także z ciekawych programów autorskich:

Perła optymizmu- sukces dyrektorki pani Hanny Gorzaniak

W dniach 27-29.03.2014 Pani Hanna Gorzaniak, dyrektor Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku oraz koordynator Pani Sławomira Polcyn, uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Optymistycznych Przedszkoli w Wiśle. Tematem konferencji była "Kultura Kreatywności", a motto przewodnie brzmiało:

Nie da się kogoś wyprzedzić, jeśli chodzi się jego śladamiF. Truffant

Gośćmi zjazdu była Marta Czapińska, szefowa Gabinetu Politycznego MEN oraz Andrzej Pery Ekspert MEN.

Za aktywne działanie w propagowaniu programu w środowiskach przedszkolnych, Pani Hanna Gorzaniak otrzymała prestiżową nagrodę dla kadry kierowniczej i pedagogicznej "Perłę Optymizmu 2014".

Krasnal Hałabała z certyfikatem

W dniach 8-10 marca 2012 r. w Krakowie odbył się XI Zjazd Kadry Kierowniczej i Pedagogicznej 'Optymistycznych Przedszkoli'. W zjeździe uczestniczyła dyrektor Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku Hanna Gorzaniak oraz nauczycielka Sławomira Polcyn- koordynator programu. Podczas uroczystej gali dyrektor przedszkola odebrała z rąk autorki programu Pani Mireli Nawrot certyfikat 'Optymistyczne Przedszkole'. Certyfikat jest przyznawany na pięć lat i jest efektem pracy nauczycieli dzieci i ich rodziców. Nasze przedszkole jest jednym z czterech w Wielkopolsce, które znalazło się w gronie placówek z ogólnopolskim certyfikatem jakości.

Program 'Optymistyczne Przedszkole' jest innowacyjnym ogólnopolskim programem, który ma na celu rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty.

W optymistycznym przedszkolu wszyscy uczą się życzliwości, empatii, przyjaźni, pomagania sobie, nie ma złośliwości, agresji i przemocy. Urządzenie wnętrza przedszkola sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, spokoju i rozwojowi zainteresowań dzieci .

Jesteśmy dumni z otrzymania certyfikatu i w dalszym ciągu będziemy poszukiwać nowych dróg do optymizmu.

Optymistyczne Przedszkole

W dniach od 08.01. do 10.01.2010 roku odbył się VIII Zjazd Kadry Kierowniczej i Pedagogicznej Optymistycznych Przedszkoli, w której brały udział dyrektor przedszkola mgr Hanna Gorzaniak oraz mgr Sławomira Polcyn. Na konferencji naukowo-metodycznej: 'Tworzymy Przestrzeń Przedszkolaka- Wdrożenie Nowej Podstawy Programowej' poruszone zostały istotne tematy m.in.:

Czy i jak zmienia się obserwacja w przedszkolu?

Optymistyczne Przedszkole 2

Optymistyczne Przedszkole

Biuletyn "Optymistyczne Przedszkole"

Nasze przedszkole co miesiąc wydaje biuletyn informacyjny dla Optymistycznych Rodziców.

Zapraszamy do lektury !

* Do edycji biuletynu należy użyć programu kompatybilnego z formatem .doc np. "MS Word" lub "OpenOffice Writer"