zwiększ czcionkę zmień kontrast

Orzeł Biały - Godło Polski logotyp BIP

Sala Doświadczania Świata w Przedszkolu im. „Krasnala Hałabały” w Buku już działa

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Dzięki uzyskanemu grantowi z PSE dzieci z Gminy Buk mogą korzystać z nowej, wielofunkcyjnej Sali Doświadczeń Świata znajdującej się w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku przy ul. Kpt. W. Wegnera 10. Przestrzeń w sali  wyposażono w sprzęt tj.:projektor Mathmos, zestaw tarcz „natura Pack” do projektora Mathmos, panel sensoryczny 5 – widzę i spostrzegam, panel sensoryczny 2- dotykam i czuję, zestaw światłowodowy, zestaw puf, światło UV, kolumna wodna.

               Projekt zrealizowany w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W odnowionej sali odbywają się już zajęcia stymulujące wszystkie zmysły, które mają na celu :

Z nowego miejsca korzystają dzieci z lokalnej społeczności. Wpłynie to na współdziałanie z placówkami partnerskimi oraz rodzicami. Współpraca  polega na realizacji projektów przygotowanych przez nauczycielki grup oraz korzystanie z zasobów sali doświadczania świata do celów edukacyjnych przez inne instytucje.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek- np. przedszkoli, szkół, bibliotek ,czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą

Wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse/pl oraz https://wzmocnijotoczenie.pl/